fbpx

Dzisiejsza Linergistka musi charakteryzować się wysokimi kwalifikacjami i przygotowaniem do zawodu, które nieustannie pogłębia oraz urządzeniem do makijażu permanentnego, które będzie w stanie sprostać wszystkim zaawansowanym efektom, jakie zamierza osiągnąć.
Obecnie mamy na rynku dużo urządzeń do wykonywania makijażu permanentnego, bardzo konkurencyjnych cenowo i również bardzo różnych jakościowo.

Przewaga nad konkurencją

Decydując się na zabieg permanentny mało kto zwraca uwagę na urządzenie, na jakim pracuje linergistka. Jest to duży błąd, gdyż od niego w dużym stopniu uwarunkowane jest bezpieczeństwo i prawidłowa pigmentacja skóry. Na rynku mamy dwie kategorie urządzeń do makijażu permanentnego: wyprodukowane w Niemczech i wyprodukowane w Chinach. Pomijając już fakt, iż niemieckie sprzęty mają znacznie lepsze silniki, które się nie przegrzewają podczas pracy, posiadają one również dużo lepsze kartridże, nad którymi jest większa kontrola w wysuwie igły. Kartridż stanowi nakładkę modułową na rączkę maszynową, którą pracuje linergistka. Każdy kartridż jest jednorazowy, zapakowany sterylnie i przeznaczony jedynie do użytku profesjonalnego, dzięki czemu zachowuje się najwyższe standardy bezpieczeństwa oraz higieny.
Integralną częścią kartridża jest igła. Rączką maszynową reguluje się wysuniecie igły w kartridżu. Praca na mało wysuniętej igle daje płytszą, bezpieczniejszą pigmentację. Mocny wysuw igły, wymaga już bardzo dużych umiejętności linergistki i wyczucia, aby zbyt głęboko nie wprowadzała jej w skórę i nie doszło do mocniejszych ran. Stabilność w wysuwie igły jest bardzo istotną sprawą, gdyż daje dużą kontrolę nad tym co robimy.
Precyzyjne kartridże niemieckie zapewniają również idealne, koliste nakłucia skóry, co znacznie wspomaga proces pigmentacji i trwałości makijażu permanentnego. Igły mniej pewnego pochodzenia rozrywają niesymetrycznie skórę, tworząc podczas micropigmentacji mocniejsze ranki, które mogą doprowadzić do blizn i gorszego przyjęcia się pigmentu. Następstwem tego jest nierównomierny wygląd i słabsza trwałość makijażu permanentnego.

Przyspieszenie regeneracji naskórka po zabiegu

Po zabiegu warto dopytać się o zastosowanie laseru biostymulującego. Jest to obecnie jeszcze rzadko stosowana, ale zyskująca coraz większe grono zwolenników metoda przyspieszania regeneracji naruszonego naskórka tuż po zabiegu makijażu permanentnym. Laser ma szczególnie korzystne zastosowanie w regeneracji permanentnych ust, ponieważ wiązka lasera zapobiega tworzeniu się na ich powierzchni opryszczek.
Podczas wykonania makijażu permanentnego ust, zostaje naruszona ciągłość skóry, co zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się opryszczki tuż po. Szczególnie spotęgowane jest to u osób, które mają ku temu tendencje. Jest to dosyć problematyczna sprawa, ponieważ w miejscu jej powstania pigment się nie przyjmuje. Tworzy się drobna blizna, która nawet przy kolejnym dopigmentowaniu dużo słabiej przyjmuje kolor. Dlatego tak istotne jest aby całkowicie zapobiec tworzeniu się chorego miejsca, dzięki uzupełniającemu zabiegowi wiązki laserowej.

Leave a comment